Svemir
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sukobi oko ISS

2 posters

Ići dole

Sukobi oko ISS Empty Sukobi oko ISS

Počalji od Predrag Čet Jul 23, 2009 7:20 am

Rusi su rekli da postoji mogućnost da odvoje svoj deo ISS i nastave smostalno da se razvijaju. ISS bi trebalo da bude u opticaju do 2015, ali Rusi su za produženje do 2020. Pošto Ameri imaju veće planove sa povratkim na Mesec, malo im je zanimljiv ISS. Počeli su sukobi i oko svemirskih istraživanja...
Već vidim velike probleme kome će pripasti voda na Marsu u budućnosti... Sukobi oko ISS 218632
Predrag
Predrag
Admin
Admin

Broj poruka : 358
Datum upisa : 09.05.2009

http://pedja.blog.rs

Nazad na vrh Ići dole

Sukobi oko ISS Empty Re: Sukobi oko ISS

Počalji od Gagi Čet Jul 23, 2009 8:43 am

Ma, Ameri bi brže bolje nešto da učine. "polako ali sigurno" ne postoji kada se bave reklamiranjem svoje države. Bolje nek prebroje sve svoje poginule astronaute, i nek se zapitaju zašto se to i drugima nije toliko dešavalo.
To je po meni samo pokušaj SAD da se postave na poziciju nekoga ko vodi glavnu reč (obzirom da su se debelo srozali)
ISS je vredan izvor saznanja i trebalo bi ga što je više moguće eksploatisati. Uvlačili se Rusima da ovi podele svoje znanje orbitalnih stanica, a sada bi brže bolje sebični sami na Mars.
Ukoliko se napravi blok Kina-Rusija-Indija mislim da ostatak sveta nema šanse da se takmiči sa njima. A, mislim da načelno već postoji takav sporazum, samo što ga Kinezi koče.
Gagi
Gagi
Final frontier member
Final frontier member

Broj poruka : 171
Datum upisa : 12.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sukobi oko ISS Empty Re: Sukobi oko ISS

Počalji od Predrag Pet Jul 24, 2009 3:10 pm

Što se tiče ovog bloka, stalno se govori i to ne samo u svemirskim istraživanjima. Samo mi nije jasno kako to indijcima uspeva kad 40% njihovog stanovništva nema ni struju ni vodu (bukvalno). Kinezi okupiraju planetu, pa se malo rasterećuju i drugima zadaju brigu, a i ekonomija im je u usponu. Čak su nam i ovde šefovi i plaćaju radnike 400 dinara za 10 sati rada dnevno. Dođe ti da ih zapališ. A što mirišu...
Šalu na stranu, meni je sve jedno ko će prvi da bude, samo da se nešto dešava. bounce
Predrag
Predrag
Admin
Admin

Broj poruka : 358
Datum upisa : 09.05.2009

http://pedja.blog.rs

Nazad na vrh Ići dole

Sukobi oko ISS Empty Re: Sukobi oko ISS

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu