Svemir
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Новосадски архитекта пројектује свемирски хотел

2 posters

Ići dole

Новосадски архитекта пројектује свемирски хотел Empty Новосадски архитекта пројектује свемирски хотел

Počalji od Biljana Čet Sep 24, 2009 3:29 pm

НОВИ САД - Новосадски архитекта и дизајнер Жолт Иванович је за свој дипломски рад на Београдском универзитету одабрао пројекат једног замишљеног хотела у свемиру, а домаћој јавности је постао познат и по томе што је у прошлом серијалу осмислио кућу "Великог брата".

"Многи су покушавали да ме одврате од пројектовања хотела у свемиру, а и ментор ми је отворено рекао да у припреми тог рада не може да ми помогне. Одлучио сам се, ипак, да остварим свој давнашњи сан. Годину и по дана сам прикупљао податке по Интернету и из разних књига и часописа, а ступио сам у контакт и с градитељима несвакидашњих здања у САД", изјавио је Танјугу млади стручњак.

Према његовој замисли сонда са свемирским хотелом би се налазила на висини од 380 километара, с тим да би прозори соба увек били окренути ка Земљи, а колектори према Сунцу. Пречник "хотела" био би 12 метара, имао би пет нивоа, с тим да би на четири било по седам соба, а на једном - базен.

С обзиром да се ради о безваздушном простору лишеном сила гравитације, посебна решења су пронађена за ручавање, спавање, одржавање хигијене, шетње, баш као што то чине космонаути.

"Госте би превозио амерички `шатл`, а претпостављам да би једнонедељни боравак коштао два милиона долара. То би многи могли себи да приуште, јер се ради о несвакидашњем доживљају", закључио је Иванович, уз наду да ће његов пројекат једном бити преточен у дело.

izvor: RTV
Biljana
Biljana
Member
Member

Broj poruka : 29
Datum upisa : 11.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Новосадски архитекта пројектује свемирски хотел Empty Re: Новосадски архитекта пројектује свемирски хотел

Počalji od Gagi Pet Sep 25, 2009 7:33 am

Super ideja Smile
Gagi
Gagi
Final frontier member
Final frontier member

Broj poruka : 171
Datum upisa : 12.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu